Тема: Англія в добу Тюдорів. Доба революцій в Англії.
Мета: з’ясувати характер змін, що відбувалися в Англії, пояснити особливості створення англіканської церкви; розвивати в учнів уміння критично аналізувати історичні події; виховувати толерантне ставлення до будь яких релігій. У XVI ст. Англія увійшла невеликою за територією країною. Володіння Англії в Ірландії були незначними, Шотландія також не входила до її складу. На початку XVI ст. населення країни становило близько 3 млн чоловік, а наприкінці століття збільшилося до 4 млн. Утім столиця Англії, місто Лондон із населенням близько 200 тис. жителів, був одним з найбільших міст Європи. XVI ст. для Англії - доба династії Тюдорів. За Тюдорів у країні відбулася, Реформація, посилилася королівська влада, було завойоване морське панування.
Криваве законодавство.
Королівська реформація.
Правління Єлизавети І Тюдор.
Домашнє завдання: § 13, 14. ЧИТАТИ, ПЕРЕКАЗУВАТИ, ВИВЧИТИ ДАТИ, ПОДІЇ. ПРАЦЮВАТИ З АТЛАСОМ, КОНТУРНОЮ КАРТОЮ.
ПИСЬМОВО ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ:
СКЛАСТИ ХРОНОЛОГІЧНУ ТАБЛИЦЮ ДИНАСТІЇ ТЮДОРІВ «ЗОВНІШНЯ ТА ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА».
Тема: Написання листа. Впр.2 с. 63 переписати текст і зробити письмовий переклад. Впр 3 с. 63 виконати письмово. Виконані завдання відправляти на вайбер.
19.01. Вівторок-8кл.-фізика. Тема. Закон Кулона. Вивчити параграф 21 - дати відповіді письмово на запитання в кінці параграфа, ст.97 р.Б, №155-166,№180,181 zoom - ідентифікатор- 6500663950, пароль - 8fLatM
Самостійна робота з теми«Механізм електризації.Електроскоп»1 варіант1. Тіло заряджене позитивно, якщо воно має(1,5 бали)а) Надлишок протонівб) Надлишок електронівв) Недостачу електронів 2. Тіло електризується, коли воно одержує або віддає(1,5 бали)а) Протониб) Електронив) Нейтрони 3. Під електрично замкненою системою розуміють таку систему тіл(1,5 бали)а) В якій електронів більше, ніж протонівб) В якій кількість електронів дорівнює кількості протонівв) В яку не проникають заряджені частинки ззовні і яка не втрачає «власних»заряджених частинок 4. Провідниками називаються речовини, в яких є вільні(1,5 бали)а) Нейтрониб) Протони в) Електричні заряди 5. На малюнку зображені двіоднакові металеві кулі. Перша куля має заряд q. Після того яккулі доторкнулися, їх заряди стали q1і q2.Який вираз єправильним?(1,5 бали)a) q1 = q2б) q1>q2в) q1<q2 6. Електроскоп призначений для(1,5бали)а) Виявлення і оцінки зарядів б) Вимірювання зарядівв) Визначення знаків зарядів 7. Заряд якого знаку знаходиться на електроскопі, якщо його пелюсткиопустилися при наближенні негативно зарядженої палички? Поясніть чому.(3 бали) Самостійна робота з теми«Механізм електризації.Електроскоп»2 варіант1. Тіло має негативний заряд, якщо у нього(1,5 бали)а) Недостача протонівб) Надлишок електронівв) Недостача нейтронів 2. Що відбувається з шовком, коли ним натираютьскляну паличку?(1,5 бали)а) Шовк віддає електрониб) Шовк одержує електронив) Шовк віддає протони 3. Який вираз є законом збереження електричногозаряду?(1,5 бали)а) q1+q2+…+qn> 0б) q1+q2+…+qn< 0в) q1+q2+…+qn = const 4. Діелектрики – це речовини, в яких немає вільних(1,5 бали)а) Протонівб) Електронівв) Електричних зарядів 5. На малюнку велика куля має заряд q. Після того як її з'єднали провідникомз маленьким кулею, її заряд став q1, а маленької куліq2. Який вираз правильний?(1,5 бали) a) q1>q2б) q1 = q2в) q1<q2 6. Для чого призначений електроскоп?(1,5 бали)а) Для виявлення зарядів і приблизного їх вимірюванняб) Тільки для визначення знаку заряду в) Тільки для виявлення зарядів 7. Який заряд має паличка, піднесена доелектроскопа, якщо його пелюсточки опустилися? Поясніть чому.(3бали)
Тема: Україна в роки правління гетьмана Івана Виговського.
Мета: охарактеризувати політичне становище Гетьманщини після смерті Б. Хмельницького, визначити основні засади внутрішньої і зовнішньої політики гетьмана Івана Виговського; пояснити причини і наслідки україно-московської війни 1658— 1659 рр., Гадяцької угоди; розвивати в учнів уміння працювати з картою, аналізувати текстові та візуальні історичні джерела і на основі їх робити певні висновки та узагальнення, давати характеристику історичним діячам; виховувати почуття патріотизму, інтересу і поваги до історичного минулого України.
Основні поняття: «Руїна», «Громадянська війна», «Гадяцький договір», «Конотопська битва».
Евристична бесіда: Як називався розділ в історії який ми вивчили?
План:
1.Обрання гетьманом Івана Виговського.
2.Внутрішня і зовнішня політика І. Виговського.
3. Гадяцька угода.
4. Україно – московська війна 1658 – 1659 рр. Конотопська битва.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:$24. Переказувати, відповідати на питання, вивчити дати, події, терміни. Працювати з атласом.
ПИСЬМОВО: Внутрішня і зовнішня політика І. Виговського та Ю. Хмельницького.
Письмове завдання відправити на електронну пошту:melnichuk0980@ukr.netабо на вайбер.
Сообщение отредактировал melnichuk0980 - Понеділок, 18.01.2021, 16:32