15 червня 2015 року група учнів 6-9 класів Нескучненської школи вирушила до міста Буськ (Львівська область). Там їх чекає насичена програма з різноманітними екскурсіями, зустрічами та творчими заходами. Діти будуть жити у пришкільному таборі, а 26 червня мають повернутися додому.
В цій гілці ми будемо висвітлювати кожен день, проведений нескучанами на Західній Україні.
Буськ – одне з найдавніших міст України. Перші згадки про нього є в знаменитій «Повісті временних літ». В пізніших літописах місто фігурує під назвами Бужськ, Бузьк. Бужеськ, Буско, Бусько та ін. Ця назва може походити від назви річки (Західний Буг), на якому воно розташоване.
В Буську є кілька цінних архітектурних пам’яток. В першу чергу це дві давні (1642 р. і 1702 р.) дерев’яні церкви. Обидві святині побудовані в традиційному галицькому стилі сакральної архітектури.
В самому центрі Буська розташований родинне гніздо графів Бадені. Палац побудований 1810 р. в класичному стилі. Зовні споруда досить проста, головний фасад увінчаний портиком. З боку парку фасад прикрашений псевдоризалітами, на всю довжину будівлі тут вишуканий балкон. До палацу прилягає парк ім. І. Франка – це частина, закладеного біля маєтку Бадені в XVII ст. садово-паркового ансамблю. Буська ратуша наймолодша з таких споруд в Україні. Її було побудовано в 1999 р. на одній з міських площ, годинник встановлено через два роки потому. Буська ратуша має цікаве архітектурне вирішення башти та коминів, виконаних у формі невеличких башточок. В ратуші розміщено різноманітні міські установи.
Населення: 8580 осіб Координати: 49°58'07 пн. ш. 24°36'22 сх. д. Висота над рівнем моря: 215 м. Територія: 4 кв. км. Річка, озеро (море): р. Західний Буг, р. Полтва, р. Рокитна, р. Солотвина Рік заснування: 1097 р.