Мистецтво 13.01.2021Тема: Кіномистецтво. Види кіно.Українському кіномистецтву минуло вжепонад 100 років! Воно веде свою історію з 1907 року, коли в Одесі було створено перше приватне кіноательє, яке поступово переросло в кінофабрику. Виникли й інші кіноосередки. Для фільмів за участю Віри Холодної — легендарної зірки німого кіно, яка народилася в Полтаві й багато знімалася в Одесі, було побудовано знімальний павільйон. Після націоналізації приватні установи реорганізували в державну кінофабрику, на її основі створили Одеську кіностудію, що стала центром кіновиробництва.У 1928 р. було відкрито кінофабрику вКиєві (нині — Національна кіностудія художніх фільмів імені О. Довженка). Д.з. Читати ст.. 112-123, відповідати напитання (усно).Переглянути презентацію.
Позакласне читання. Підготовка проєкту з використанням мультимедійних технологій з метою представлення життєвого і творчого шляху сучасних письменників.
Переглянути відео
Читати ПАВЛЕНКО М. «Моя класнюча дівчинка»
Підготувати презентацію про життя і творчість письменниці.
Сообщение отредактировал Anna_Anatoliyivna - Четвер, 14.01.2021, 22:17
2. Що таке цивільна правоздатність і цивільна дієздатність.
3. Якою є цивільна правосуб'єктність неповнолітніх осіб.
1. Які правовідносини регулює цивільне право.
Однією із найважливіших галузей права України є цивільне право. Воно регулює безліч відносин приватного змісту. Предмет цивільного права становлять майнові й немайнові відносини. Майнові відносини - це правовідносини, що пов’язані з набуттям, володінням, користуванням і розпорядженням майном (речами). Вони мають економічний зміст (наприклад, право власності на земельну ділянку чи будинок). Особливість цивільного права полягає в тому, що учасники цивільних відносин виступають юридично рівними між собою, автономними й незалежними. Вони не можуть нав’язувати свою волю одне одному, їхні відносини ґрунтуються на досягнутій згоді. Наприклад, для укладання договору купівлі-продажу сторони мають узгодити предмет договору, його ціну тощо.
Джерелами цивільного права України є: Конституція України, Цивільний кодекс України (ЦКУ), значна кількість законів, як-от «Про авторські та суміжні права», «Про захист прав споживачів», та підзаконних нормативно-правових актів (постанови Кабінету Міністрів України, укази Президента, акти міністерств і відомств), а також міжнародні договори, ратифіковані Україною.
Що таке цивільна правоздатність і цивільна дієздатність
Пригадайте, що означають поняття «фізична особа», «юридична особа».
Особами у цивільному праві називають учасників цивільно-правових відносин,їх поділяють на фізичних і юридичних осіб. Основною їхньою характеристикою як учасників цивільних правовідносин є цивільна правосуб’єктність, складники якої - цивільна правоздатність і цивільна дієздатність. Фізичні особи рівні в своїй правоздатності. Але обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб неоднаковий. Так, цивільна дієздатність осіб віком до 14 років є частковою, а у віці від 14 до 18 років - неповною. Повну дієздатність має фізична особа після досягнення 18 років (повноліття).
Цивільна правоздатність - це здатність особи мати цивільні права йобов’язки, встановлені Конституцією України та Цивільним кодексом України.
Цивільна дієздатність фізичної особи - це її здатність своїми діями набувати цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно виконувати їх і відповідати перед законом у разі невиконання. Якщо фізична особа не здатна усвідомлювати значення своїх дій та/абокерувати ними внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу, то вона може бути визнана судом недієздатною. Над такою особою встановлюється опіка. Недієздатна фізична особа не має права вчиняти жодного правочину. Від її імені та в її інтересах такі дії вчиняє опікун. Він також відповідає за шкоду, завдану недієздатною фізичною особою.
Правочин - дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.
3. Якою є цивільна правосуб'єктність неповнолітніх осіб.
Через відсутність у малолітніх осіб (до 14 років) життєвого досвіду, неможливість у повному обсязі розуміти значення своїх дій і керувати ними, їхня дієздатність є частковою. Обсяг такої дієздатності порівняно невеликий. Малолітній особі надано право самостійно вчиняти дрібні побутові правочини, реалізовувати особисті немайнові права на результати інтелектуальної й творчої діяльності. Вона не відповідає перед законом за завдану нею шкоду - таку відповідальність покладено на її батьків чи осіб, які їх замінюють (опікунів, усиновлювачів). Неповною цивільною дієздатністю наділена неповнолітня особа віком від 14 до18 років. Вона має право самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією, іншими доходами, реалізовувати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, бути учасником (засновником) юридичних осіб (якщо це не заборонено законом чи установчим договором), самостійно укладати договір банківського вкладу та розпоряджатися грошима, переказаними нею на рахунок, зареєстрований на її ім’я. Що ж до інших правочинів, то їх неповнолітня особа може вчиняти за згодою батьків (усиновлювачів) чи піклувальника. Утім, за заявою батьків (усиновлювачів), піклувальника, органу опіки тапіклування за умови достатніх підстав імовірним є обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами. У положеннях ЦКУ наведено підстави, на яких фізична особа набуває повної цивільної дієздатності ще до досягнення 18 років. Рішення про надання повної цивільної дієздатності ухвалює орган опіки тапіклування за заявою заінтересованої особи за наявності письмової згоди батьків (усиновлювачів) або піклувальника. Якщо ж такої згоди немає, то повну цивільну дієздатність їй можуть надати за рішенням суду. Такий обсяг цивільної дієздатності зберігається за неповнолітньою особою навіть тоді, коли зникнуть підстави, що її зумовили.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: $16. ЧИТАТИ, ПЕРЕКАЗУВАТИ, ВІДПОВІДАТИ НА ПИТАННЯ. ВИВЧИТИ ПОНЯТТЯ ТА ТЕРМІНИ. ПИСЬМОВО ВИКОНАТИ ЗАВДАННЯ:
1. В РОБОЧИЙ ЗОШИТ ВІДПОВІСТИ НА ПИТАННЯ 1-8 НА СТОР.110 ПІДРУЧНИКА.
2. НИЖЧЕ - ЗАВДАННЯ 2-3 СТОР.110 - ПИСЬМОВО І ВІДПРАВИТИ НА ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ:melnichuk0980@ukr.netАБО НА ВАЙБЕР.
Сообщение отредактировал melnichuk0980 - П`ятниця, 15.01.2021, 17:15
Фізика. 19.01 2021 Тема. Активність радіоактивної речовини. Д.З. Вивчити параграф 27 - дати відповіді письмово на запитання в кінці параграфа, ст.163 р,Б zoom - ідентифікатор- 6500663950, пароль - 8fLatM Самостійна робота з теми «Активність радіоактивної речовини.Застосування радіоактивних ізотопів»1 варіант1. Якою буквою позначається активністьрадіоактивного джерела?(1 бал)а) λ б) T1/2 в) Aг) N 2. За якою формулою визначають сталу радіоактивного розпаду?(1 бал)а) б) в) г) 3. Фізична величина, що характеризує радіонуклід і дорівнює часу, протягомякого розпадається половина наявної кількості ядер даного радіонукліда.(1 бал)а) Стала радіоактивного розпаду радіонуклідаб) Період піврозпадув) Активність радіоактивного джерелаг) Кількість атомів радіонукліда в зразку на даний час 4. Як змінюється активність радіоактивного препарату з часом?(2 бали) 5. Знайдітьактивність зразка, у якому міститься 1010 ядер Плутонію-239. Сталарозпаду радіоактивного Плутонію-239 рівна 9,01×10-13 с-1.(2 бали) 6. Стала розпаду радіоактивного Урану-235 рівна 3,14×10-17 с-1. Визначте інтервал часу, за який первиннакількість радіоактивних атомів скоротиться удвічі.(2 бали) 7. Стала розпадурадіоактивного Плутонію238 дорівнює 2,6×10-10 с-1. Унаслідок розпаду кожного ядра виділяєтьсяенергія W0=8,8×10-13 Дж. Скільки енергії виділяється за 24 год в зразку, щомістить 10 мг Плутонію-238?Активність Плутонію-238 протягом цього часу вважайте незмінною.(3 бали) Самостійна робота з теми «Активність радіоактивної речовини.Застосування радіоактивних ізотопів»2 варіант1. Якою буквою позначається період піврозпаду?(1 бал)а) λ б) T1/2 в) Aг) N 2. За якою формулою визначають активність радіоактивного джерела?(1 бал)а) б) в) г) 3. Фізична величина, яка чисельно дорівнює кількості розпадів, щовідбуваються в певному радіоактивному джерелі за одиницю часу.(1 бал)а) Стала радіоактивного розпаду радіонуклідаб) Період піврозпадув) Активність радіоактивного джерелаг) Кількість атомів радіонукліда в зразку на даний час 4. Як змінюється кількість атомів радіоактивного препарату з часом? (2 бали) 5. Період піврозпаду Цезію-137дорівнює 30 років. Чому рівна сталарадіоактивного розпаду даного радіонукліда?(1 рік = 31536000 с). (2 бали) 6. Стала розпаду радіоактивного Кобальту-60 дорівнює 4,15×10-9 с-1. Скільки атомів Кобальту-60 міститься врадіоактивному препараті, якщо його активність складає 166 Бк?(2 бали) 7. Стала розпаду Йоду-131 дорівнює приблизно 10-6 с-1,а Кобальту-60 – приблизно 4×10-9с-1. Для якого з цих елементів період напіврозпаду більший? Ускільки разів?(3 бали)
Географія 18.01.2021 ТЕМА: Розміщення машинобудування в Україні. Основні центри та райони розвитку машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
Д/З: переглянути відео, повторити параграф 28, 29, на контурну карту нанести основні райони машинобудівництва України.