Підготувати доповідь на тему: "Приступи бронхіальної астми."
Додано (24.04.2020, 17:43) --------------------------------------------- 11 клас
Тема: "Спеціальні заходи знищення збудників інфекційних захворювань."
Дезінфекція робочої зони виконує одну із найважливіших функцій в профілактиці інфекційних захворювань серед працівників. Від якості дезінфекційних заходів, проведених на робочих місцях, залежить здоров’я і життя багатьох працівників. Дезінфекція – це комплекс заходів, спрямованих на знищення збудників інфекційних захворювань на об’єктах навколишнього середовища з метою розриву механізму передачі інфекцій, тобто на шляхах їх передачі від джерела інфекції до чутливого організму. Одним із головних чинників передачі збудників інфекційних захворювань вважаються об’єкти навколишнього середовища, на яких можливе їх тривале виживання й накопичення. Для того, щоб розірвати механізм передачі інфекцій, всі потенційно заражені об’єкти навколишнього середовища повинні підлягати якісному очищенню та дезінфекції.
10 КЛАС ТЕМА: ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ХІМІЧНИХ ОПІКАХ. ТЕПЛОВИЙ ТА СОНЯЧНИЙ УДАР, ПРИЧИНИ ТА СИМПНОМИ ЇХ РОЗВИТКУ, ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА.
Хімічні опікиI ступінь (еритема) — почервоніння шкіри, набряклість і біль;II ступінь (утворення пухирів) — сильний біль з інтенсивнимпочервонінням, відшаруванням епідермісу з утворенням міхурів, наповнених прозорою або каламутною рідиною;III ступінь (ураження глибших шарів шкіри аж до підшкірної жировоїтканини) — поява пухирів, наповнених мутнуватою рідиною або кров’ю, порушення чутливості (зона опіку безболісна);IV ступінь — ураження усіх тканин: шкіри, м’язів, сухожиль аж докісток.
– Тепловий удар – цестан, коли організм не справляється (тобто не може обробити) з надмірною кількістю тепла, яке, наприклад, надійшло зовні. Говорячи про тепловий удар, мається на увазі саме зовнішнє джерело, що призвело до перегрівання організму. Тепловий удар може статися у жаркому задушливому приміщенні, на вулиці при високих показниках температури і вологості.Сонячний удар, у своючергу, – це різновид теплового, який розвивається при безпосередньому впливі сонячних променів на людину, зокрема на голову та верхню частину тулуба.
Додано (30.04.2020, 10:30) --------------------------------------------- 11 клас
Дезінфекція-процес знищення або видалення в навколишньому середовищізбудників інф хворіб. Впливає на механізм передачі збудників, 2 ланка епідпроцесу. При кишковихінф, дезінфекція спрямована на знезараження і очищення води, харчових продуктів, сміття та відходів, дезінфекція тваринної сировини. При інф дих шляхів- провітрювання, УФ опромінення, волога обробка. При кров’яних інф- дотримання режиму на об’єктах, що працюють з кров’ю. Інф зовнішніх покривів- дезінфекція в лазнях, басейнах, перукарнях, в місцях утримання худоби (при зоонозних інф), сировини і продуктів харчування. Контроль якості дезінфекції: 1візуальний контроль-визначення повнотидезінфекції, контроль роботи дезкамер, його ще називають фізичним. 2 хімічний контроль- з метою перевірки правильності приготування дезрозчинів, використовуються такі експрес методи-«Хлор тест» для визначення вмісту хлораміну і хлорного вапна, «Пероксид-тест» для пероксиду водню, «Час-тест» для хлоргексидину біглюконату в спиртовому розчині. 3 бактеріологічний- забір змивів на наявність пат флори з продезінфікованих предметів; бактеріологічні тести з культурами E.coli, S.aureus по 15 бактестів розміщують в 5 точках дезкамер, а потім посів їх на середовища.
Методи та типи дезінсекції.Дезінсекціяскладається з профілактичних та винищувальних заходів. Метою профілактичних заходів для створення умов, які несприятливі ДЛЯ ЖИТТЯ і розмноження членистоногих. Метою винищувальних заходів є знищення членистоногихна об'єктах чи в умовах, де членистоногі становлять епідеміологічну чи народногосподарську небезпеку.
10 клас Тема: Перша допомога при ураженніелектричним струмом та блискавкою.Електротравма – пошкодженняорганізму людини, яке пов”язане з дієюелектричногоструму або блискавки. Важкість і глибина уражень електричним струмомзалежать від величининапругиелектроструму та омічного опору тіла людини і предметів, які намоментураження знаходилися між потерпілим і джерелом електроенергії. Електричний опір організму людинизнижується при втомі, вживанніалкоголю,виснаженнях, хронічних захворюваннях. Найбільш несприятливий прогноз при ураженніелектричним струмом удітейта осіб старечого і похилого віку. Ураження блискавкою, незважаючи на втратупотерпілим свідомості, єменш небезпечним, що пояснюєтьсякороткочасним впливом електричногорозряду. Смертельним єтільки ураження в голову. Блискавка може проходитивеликувідстань не тільки у вертикальному, але і в горизонтальному напрямах(черезтелефонні чи електричні дроти).
ТЕМА: Сучасні звичайні засоби ураження. Осколкові, кулькові боєприпаси. Боєприпаси об`ємного вибуху.Вибухонебезпечні предмети та правила поводження із ними. СУЧАСНІ ЗВИЧАЙНІ ВІЙСЬКОВІ ЗАСОБИ УРАЖЕННЯУ воєнних конфліктах у першучергу використовують звичайні засоби ураження, до яких належать: авіаційні бомби, артилерійські снаряди, ракети, міни, торпеди та інші.
РОЗВІДУВАЛЬНО-УДАРНІКОМПЛЕКСИ. В їх склад входять: пункт управління, один-два літаки-розвідники і ударні засоби ураження. Принцип дії: літаки-розвідники, оснащені сучасною радіоелектронною апаратурою розвідки, здійснюють політ над розташуванням своїх військ в безпосередній близькості від лінії фронту, збирають відомості про обстановку на території противника на відстані 200-300 км і весь час передають їх на наземний пункт управління. На пункті управління ця інформація обробляється електронними обчислювальними машинами і виробляється команда (визначаються точні координати об’єкту противника) ударним засобам ураження.
Механічний, хімічний та біологічний методи дератизаціїДля боротьби з гризунами застосовують профілактичні та винищувальні заходи.Профілактичні заходи включають:
будівництво приміщень з непроникаючими для гризунів підлогою та стінами (фундамент заливають на глибину не менше 70 см, підлогу бетонують);
усі можливі шляхи проникнення пацюків та мишей у приміщення (отвори навколо труб, різні душники, вентиляційні отвори тощо) закривають листовим залізом чи металевими сітками з отворами не більше 0,25х0,25 см;
замуровування отворів у стінах, підлозі, біля трубопроводів і радіаторів металевою стружкою і цементом;
своєчасне очищення цехів та території потужностей від харчових залишків і відходів, непотрібних предметів і тари;
влаштування щуронепроникних з щільними кришками сміттєзбірників;
зберігання запасів в щуронепроникних приміщеннях;
постійне спостереження за станом підлог, стін і т. д. і у випадку виявлення нір або ходів – негайно заробляти їх ломом металу, цементу, змішаним з битим склом (10 на 1 частину скла);
засипка канав, ям та ліквідація непотрібних споруд;
застосовують відлякувальні речовини, найпоширеніші з яких наведено нижче.
Додано (12.05.2020, 17:40) --------------------------------------------- 11 клас Тема: "Гострі захворювання органів травлення, нирок, сечовивідних шляхів. Надання першої медичної допомоги" Травна система — це система органів, куди надходить і де відбувається розщеплення їжі, з подальшим всмоктуванням речовин, необхідних для життєдіяльності організму, а також виведенням залишків перевареної їжі. Захворювання органів шлунково-кишкового тракту-це комплекс характерних, постійних або періодично виникаючих симптомів, що сигналізують про порушення в роботі системи травлення або окремого органу цієї системи, мають певну залежність від екзогенних, ендогенних і генетичних факторів. Вивченням захворювань органів травлення займається окремий розділ медичної науки-гастроентерологія. За статистичними даними захворювання шлунково-кишкового тракту займають друге місце за даними захворюваності в Росії. Серед причин, викликають дані захворювання особливо слід виділити неправильне харчування і стреси. Харчування визначає тривалість і якість життя людини. Захворювання нирок і сечовивідних шляхів досить поширені.Найчастіше ними страждають представниці жіночої статі, що пояснюється особливостями їх фізіології. Крім того, саме у жінок симптоми захворювань нирок і сечовивідних шляхів виражені яскравіше, тому діагностика здійснюється легше, ніж при обстеженні чоловіків на предмет ниркових захворювань.Причинами захворювання нирок і сечовивідних шляхів можуть стати:
переохолодження;
стреси;
неправильне харчування;
інфекції;
прийом деяких медикаментів;
травми;
спадковість.
Крім того, фактором, що впливає на прояв захворювань нирок, є екологічна ситуація. Підготувати доповідь.
10 клас Надзвичайніситуації природного, техногенного та соціально-політичного характеру.Надзвичайні ситуаціїприродного характеру – це небезпечні геологічні, метеорологічні, гідрологічні морські тапрісноводні явища, руйнації ґрунтів чи надр, природні пожежі, зміна стану повітряного басейну, інфекційна захворюваність людей, сільськогосподарських тварин, масове ураження с/г рослин хворобами або шкідниками, зміна стану водних ресурсів та біосфери.Надзвичайні ситуаціїтехногенного характеру – це транспортні аварії (катастрофи), пожежі, неспровоковані вибухичи їх загроза, аварії з викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин, раптове руйнування споруд та будівель, аварії на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення, гідродинамічні аварії на греблях, дамбах.Надзвичайні ситуаціїсоціально-політичного характеру – це ситуації, пов’язані з протиправними діями терористичного таантиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і затримання важливих об’єктів, ядерних установок і матеріалів, систем зв’язку та телекомунікацій, напад чи замах на екіпаж повітряного чи морського судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден, встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення або захоплення зброї, виявлення застарілих боєприпасів тощо.ПІДГОТУВАТИ ДОПОВІДЬ НА ТЕМУ: "НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ ПРИРОДНОГО ХАРАКТЕРУ"
Додано (19.05.2020, 15:02) --------------------------------------------- 11 клас
Тема: Гігієна тіла хворого.
Підготувати доповідь та тему: Гігієна тіла хворого.