11.11.21 Українська мова Тема. Теза. Вибір аргументів. Вимоги до оратора. Мета. Навчитись формулювати тезу використовуючи мовні форми. Добирати аргументи га підтвердження тези. Ознайомитися з вимогами до оратора. 1. Подивіться відеоурок. Зверніть увагу, як треба формулювати тезу, добирати аргументи, наводити приклади.
2. Використовуючи отримані знання запишіть тезу, аргументи, 2 приклади до теми з вправи 168. Надішліть учителю на пошту. 3. При перегляді відео зверніть увагу на мовні форми, які необхідно використовувати у власному висловленні. Випишіть їх у зошит.
11.11.21 Українська література Тема.«Під чужим небом» - ліричний роздум про митця увигнанні; туга за рідною землею.«Малоросійство» - палке таврування «комплексумалоросійства» як наскрізна тема роздумів митця; осмислення ідентичності українства. Особливості жанру.ТЛ: публіцистична стаття; літературні засоби вираженнядумки у статті. Мета. Повторити відомості про Б.І. Антонича, Є. Маланюка, І. Багряного. Проаналізувати поезію "Під чужим небом" 1. Подивіться відеоурок
2. Є. Маланюк прагнув доносити свої погляди до української громади не лише за допомогою поетичного слова, а й шляхом безпосереднього обговорення дискусійних питань. Для цього часто звертався до жанру публіцистичної статті — невеликого прозового твору на злободенні суспільні теми.Такою публіцистичною статтею є «Малоросійство» (1959). Ця стаття поєднала риси наукового (наявність узагальнень, прикладів, аналогій) та публіцистичного (емоційність, гострі оцінки) стилів. А за художньою організацією «Малоросійство» можна визначити ще як есей — твір, що містить індивідуальні роздуми й не претендує на вичерпність у розкритті теми.Є. Маланюк описав малоросійство як «історичну хворобу», спричинену довготривалою відсутністю власної держави. І ця хвороба, на думку автора, найбільше вразила українську інтелігенцію, котра «мала виконувати роль мозкового центру нації».Малоросійство — це «тотальна капітуляція» в обстоюванні національних прав: «Капітуляція ще перед боєм». Пояснюючи думку, Є. Маланюк наводить і приклади: «Майбутній історик не зможе політику Центральної Ради пояснити інакше, як присутністю в ній політичного малоросійства, яким були люди того покоління отруєні: брак найелементарнішого національного інстинкту і параліч політичної волі — були наявні». 3. Опрацьовуємо прочитане. Дай відповіді на запитання письмово. Надішли вчителю
1. Якій події присвячує свій твір «Малоросійство» Є. Маланюк? Як це характеризує автора?
2. У якому стилі написане «Малоросійство»? Доведіть це прикладами з тексту.
3. Доведіть, що за жанром «Малоросійство» — есей.
4. Зі скількох частин складається есей? Визначте головні думки кожної частини.
5. Як оцінює Є. Маланюк діяльність українських гетьманів — Хмельницького, Мазепи? Чи згодні ви з оцінками письменника? Обґрунтуйте свої міркування.
6. Як трактує поняття «малоросійство» Є. Маланюк? Що, на думку письменника, є чинниками формування «малоросійсійства"
4. Виконай вправу за посиланням.ВПРАВА 5. Виконайте вправу2 за посиланням ВПРАВА2
28.01.2022 Географія Тема: Практична робота № 7 "Обчислення показників народжуванності і смертності, природного і механічного приросту населення країни (на вибір учня) за статистичними данними"