1 вересня 2010 о 8:15 в Нескучненській школі розпочалося свято Першого Дзвоника. Здавалося б, звичайне свято, таке, як і кожний рік. Але було дещо незвичайне в ньому. По-перше, це відсутність випускного класу. Зараз у школі найстаршим класом є 10-й. А по-друге, це кількість першокласників. Їх 25! Давно, в цьому сторіччі точно, наша школа не мала такого великого першого класу. Радує й те, що всі вони потрапили у надійні руки, руки досвіченого педагога Віри Іванівни Бабенко. Хай же виростуть з них добрі, грамотні та достойні люди. А всім учням нашої школи побажаємо міцного здоров’я, наполегливості у навчанні та гарного настрою протягом усього навчального року!
8 вересня 2010 року в Нескучненскькій школі відбулись заходи до Дня визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників. У шкільному вестибюлі розташувалась виставка дитячих малюнків і плакатів, а також композиції з квітів. Також відбулась загальношкільна лінійка, де віддали данину пам’яті воїнам-визволителям. За результатами конкурсу на кращу квіткову композицію перше місце зайняв 10 клас, друге - 8 клас, трете - 5 клас. У номінації "Плакат" кращим було визнано 10 клас. Дивіться фотографії шкільної експозиції:
23 вересня 2010 року за ініціативою сьомого класу було проведено акцію "Чистий ліс", в ході якої учні прибрали ділянку Нескученського лісу від школи до мосту. В результаті було зібрано вісім мішків сміття (насамперед пластикові та скляні пляшки). Слід зазначити, що навесні педагогічний колектив уже проводив День довкілля в лісі. Але за декілька місяців улюблене місце відпочинку знов опинилося в неприглядному стані.
24 вересня 2010 року в Нескучненськії школі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому Дню туризму. Спочатку були проведені змагання з футболу та піонерболу, а потім усі класи пішли в туристичний похід. За результатами змагань п’єдестал пошани має такий вигляд:
Футбол: Перше місце - 10 клас, друге місце - збірна команда 7 та 9 класів, трете місце - 8 клас. Піонербол: Перше місце - 10 клас (дівчата), друге місце - збірна команда 5 та 6 класів (хлопці), трете місце - 7 клас.
В останній день вересня в Нескучненській школі було проведено свято, присвячене Дню працівників освіти. Підготували та провели його учні 10 класу, але участь у ньому взяли практично всі класи нашої школи. Діти співали, танцювали, показували сценки, розповідали вірші, і все це заради своїх учителів. До речі, педагогів теж не лишили в спокої. Для них була провдена розважальна програма, в якій вони змагалися із учнями в різноманітних творчих конкурсах. На очах у публіки учасники складали вірші, інсценізували пісні, рахували гроші (на швидкість), навіть переказували один одному плітки. Взагалі, усі присутні отримали велике задоволення. Фотозвіт про це свято можна подивитись тут.
1 жовтня 2010 року, напередодні професійного свята педагогів в Нескучненській школі з’явились нові вчителі. Вони проводили уроки, ставили оцінки, роз’яснювали новий матеріал, навіть сврили учнів, які не виконали домашнє завдання. Тількі в ролі вчителів були учні старших класів нашої школи. В цей день у школі проводився День самоврядування. Цікаво почути враження від учнів-дублерів. Як їм було побувати в учительській "шкірі". Олексій Литвиненко (учитель трудового навчання): Мені не сподобалось вести урок, тому що я повів 8 клас садити дерева під дощем, і взагалі було сумно. Діана Ляшенко (учитель російської мови): Мне понравилось быть в роли учителя, так как я люблю этот предмет, и думаю, что смогла раскрыть ученикам тему на уроке. Павло Бессараб (учитель основ здоров’я): Мне очень понравилось, ведь не каждый день чувствуешь себя в шкуре тех, кто тебя мучит. Знать, как ученики относятся к твоему предмету, и как они относятся к учителям. Олександра Глушко (учитель зарубіжної літератури): Діти сиділи спокійно і гарно читали "Міф про Геракла", і за це я їм поставила гарні оцінки. Вікторія Нечитайло (учитель англійської мови ): Провівши декілька уроків, я зрозуміла, що викладачам потрібно не тільки пояснити тему уроку, а й сконцентрувати увагу учнів на предметі, знайти правильний підхід, аби кожен зрозумів матеріал. Ігор Кравченко (учитель математики): Мені сподобалось бути вчителем, тому що вчитель майже кожен день спілкується з дітьми.
З 11 по 15 жовтня 2010 року в Нескучненській школі проходить традиційний осінній ярмарок, на якому класи пропонують зроблені власноруч солодощі, а також фрукти та інші страви. Відкрив ярмарок у понеділок 5 клас, у вівторок пригощали учнів 6 та 7 класи, в середу презентував свої вироби 8 клас, четверг - ярмарковий день 9 класу, а закриватиме ярмарок у п’ятницю 10 клас. Кошти, зароблені на ярмарку поділять навпіл: одна частина піде у фонд школи на творчі потреби, друга - залишиться у класах. Остаточні підсумки ярмарку будуть підбиті у понеділок.
22 жовтня 2010 року вперше у Нескучненській школі пройшов конкурс аматорського відео під назвою "Що таке осінь?" В ньому взяли участь три класи: сьомий, дев’ятий та десятий. Згідно з рішенням журі перемога дісталася кліпу сьомого класу - "Листья желтые". Вітаємо переможців! Переглянути кліп "Листья желтые"
12 листопада 2010 року в приміщенні РКОК відбувся щорічний районний конкурс організаторів дозвілля "Біля ялинки новорічної". В ньому взяли участь представники з 8 шкіл району, в тому числі юні ігротехніки з Нескучненської школи (Вікторія Нечитайло та Михайло Школьніков). Результати конкурсу: ІІІ місце - Андріївска ЗОШ ІІ місце - Нескучненскьа ЗОШ І місце - Великоновосілківска гімназія та ЗОШ №2. Вітаємо наших призерів!
У 1995 році Нескученська школа, мабуть, уперше за свою історію з розмахом відзначала віковий ювілей. Готувалися довго й ретельно, прагнучи врахувати кожну дрібницю. І, варто зазначити, свято вдалося. Маленький шкільний зал, напевно, ніколи до цього не чув таких овацій. Було запрошено чимало цікавих гостей, людей відомих не лише в нашому районі, але й за його межами. Удвічі приємно, що всі вони мали безпосереднє відношення до нашої школи. Донецьке телебачення також не лишилося осторонь цієї події, знявши спеціальний репортаж про школу й музей. У такі ювілейні моменти по-особливому відчуваєш свою причетність до певних глобальних історичних процесів. А те, що наша школа багата історією, безперечно. Судіть самі. Школа, про яку мріяла велика людина, педагог і просвітитель Микола Олександрович Корф. Школа, що будувалася за участю іншої великої людини, драматурга Володимира Івановича Немировича-Данченка. Школа, що подарувала країні двох Героїв Радянського Союзу, виховала видатних літераторів, художників, інженерів, викладачів, учених, воєначальників. А ще не без смутку подумалося тоді, що наступний віковий ювілей настане лише через сто років, і навряд чи хтось із нас зможе взяти в ньому участь. Так у шкільному календарі з'явилося нове свято - День народження школи. З тих пір щороку наприкінці листопада (Нескученська школа була урочисто відкрита 13 (25) листопада 1895 року, у день смерті барона Корфа) у школі проходять концерти, вечори та інші святкові заходи. Цього року нам виповнилося 115 років. Начебто не зовсім кругла дата, тому вирішили відзначити її скромно, по-родинному. Кожен учень був радий подарувати рідній школі свій талант, шматочок серця, свою ноту в мелодію святкового концерту. Особливо доклали зусиль молодші класи. Вони ж були й найвдячнішими глядачами. З таким азартом реагували, плескали в долоні та сміялися, що запалили своїм настроєм увесь зал. Додав позитивних емоцій і розіграш лотереї. Загалом, попрацювали не даремно. Свято запам'яталося.
27 грудня 2010 в Нескучненській школі пройшли новорічні світа. О 10-й годині почався ранок для 1-6 класів, а о 17-й - вечір для 7-10 класів. І хоча погода за вікном була далеко не новорічна (+5-6 градусів), настрій у всіх був по-справжньому святковий. Пісні, танці, хороводи, а також ігри й конкурси - все це змінювалось у шаленому темпі й не давало сумувати нікому. Учні, навіть найменші, почувались на сцені справжніми артистами. Багато цікавих новорічних костюмів продемонстрували діти. За що отримали солодкі призи. Ведучі свята (учні 9 та 10 класів) чудово впоралися зі своїми організаторськими функціями. Наприклад, коли несподівано вимкнулася електрика, вони продовжували розважати дітей, грали з ними, водили хороводи. Вечір для старших класів теж пройшов весело. Усі з відповідальністю підготувалися до нього. Багато конкурсів, ігор та номерів показали школярі. А закінчилося все новорічною дискотекою. Наостанок слід подякувати тим учням, що внесли найбільший внесок у підготовку та проведення новорічних свят: Олені Піскун, Катерині Недері, Максиму Купенку, Павлу Бессарабу, Вікторії Нечитайло, Анні Левченко, Євгену Турченку, а також Олександрі Глушко та Руслану Волошину. Сценарій новорічного ранку дивіться в розділі "Сценарії". Фотографії свят - у розділі "Галерея"
5 лютого 2011 Нескучненська загальноосвітня школа зустрічала своїх колишніх учнів - випускників 1961, 1971, 1981, 1991, 2001 та 2010 років. Приємно, що багато людей прийняли запрошення та прийшли на свято зустрічі з дититнством. Шкода тільки, що випускники 1961 року, яких взагалі було лише 11, а зараз залишилося ще менше, не змогли знайти можливості відвідати рідну школу. Але вони передали свої вітання школі й невеличкий подарунок, за що їм велика подяка! Всі інші класи були майже в повному складі, і змогли вдосталь насолодитися спілкуванням з однокласниками та вчителями. А теперішні учні Нескучненської школи показали їм дуже веселий святковий концерт. Закінчилась святкова програма піснею "Дворик", що присвячувалася рідній для всіх школі. Свято тривало, але вже на неформальному рівні. Фотографії Вечора шкільних друзів дивіться у розділі "Галерея". Якщо вам є, що сказати про свято, залишайте свої коментарі.
10 лютого 2011 року на базі Нескучненської загальноосвітньої школи відбулося засідання методичного об’єднання педагогів-організаторів шкіл Великоновосілківського району. Тема семінару - "Впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій в роботу педагога-організатора". Тема, звичайно, дуже актуальна в наш час. Які можливості дає комп’ютер для творчого процесу, як доцільніше його його викристовувати у повсягденному шкільному житті, чи можна полегшити свою роботу за допомогою комп’ютерної техніки - всі ці питання розглядалися на семінарі. З доповіддю виступив педагог-організатор Нескучненської школи І. Л. Авілов. Він поділився особистим досвідом у цьому напрямку, продемонстрував можливості інформаційно-комп’ютерних технологій під час підготовки та проведення масових творчих заходів. Педагоги-організатори взяли участь в інтелектуальній грі, що теж проводилась за допомогою ІКТ. Виявляється, головна проблема швидкого впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій в роботу педагогів-організаторів навіть не відсутність техніки, а недостатнє володіння нею. Але, все можна здолати, якщо є в цьому зацікавленість. Пропонуємо переглянути фотографії, які зроблено під час засідання.