1 вересня 2011 року в Нескучненській школі відбулось традиційне свято, присвячене початку нового навчального року - Свято Першого Дзвоника. Невеличкий дощ трохи налякав присутніх, але не зміг зіпсувати святковий настрій. Подвір’я школи, вщент заповнене школярами, батьками та випускниками, яскраво палало квітами. Цього року до Нескучненської школи пішли 15 першокласників. На святі вони були найголовнішими героями. Випускний 11 клас привітав маленьких учнів. та подарував їм подарунки. Скінчилось свято голосистим дзвінком, який давали учень 11 класу Михайло Школьніков та учениця 1 класу Крістіна Полубабіна. Навчальний рік розпочався.
Протягом тижня напередодні професійного свята всіх педагогів у Нескучненській школі кипіла підготовча робота. Учні малювали привітальні стінгазети, готувалися до Дня самоврядування та репетирували святкову розважальну програму. Аж ось і настав цей день - 30 вересня. І хоча День учителя взагалі-то відзначається у першу неділю жовтня, в школі його святкують саме у п’ятницю. Ранок почався зі шкільного дзвінка: "вчителі" (учні 10-11 класів), узявши класні журнали, розійшлися по уроках. Що ж, мабуть піде на корсить старшокласникам такий педагогічний досвід. А після уроків уся школа зібралася в холі, де розпочиналася святкова програма. Вірші, пісні, танці та сценки демонстрували малі й дорослі учні. На радість педагогам. На втіху глядачам. Принаймні, святковий настрій був забезпечений усім присутнім.
В розділі "Галерея" можна переглянути фотографії цього свята.
3 жовтня виповнилось би 90 років Анатолію Денисовичу Косматенку – українському лірику і байкарю, нашому земляку. За свої 54 роки життя він успів зробити цілу спадщину творів, бо як поет – лірик, поет – байкар писав багато. Друкуватися почав з 1947 року. Улюблений жанр А. Косматенка – байка, яка актуальна своєю тематикою і сьогодні. За життя встиг видати 10 збірок поезій, байок, поем, а 2 збірки побачили світ уже після смерті. Достатньо звернутися до хронології виходу в світ його збірок: «Байки» (1953), «Нові байки», «Кручені паничі» (1956), «Слово» (1959), «Яка ж мораль?», «Сміх і гнів» (1965), «Запорожець і чорт» (1969), «Скіфська сережка» (1972), «Їжак, Троянда й Соловей» (1974). На жаль, всі вони стали бібліографічною рідкістю і в бібліотеках їх не знайти. Ми, вчителі Нескучненської школи, в якій у свій час навчався Анатолій Денисович, маємо невеличкий арсенал його збірок і намагаємося пропагувати і вивчати його твори. Вивчаємо творчість свого земляка на уроках «Література рідного краю». Читаємо, аналізуємо, вивчаємо напам`ять, інсценізуємо. Щорічно, під час проведення предметних екскурсій у кінці навчального року відвідуємо садибу (що по вулиці Шевченка у Времівці), вшановуємо пам`ять. В минулі роки велася переписка з товаришем А. Косматенка Полікарпом Шабатиним, який надіслав нам цінний матеріал про творчість друга – спогади про роботу Косматенка в журналі «Дніпро» і «Перець», фото, де Анатолій Денисович серед членів Спілки письменників України, свою промову у Будинку літераторів на вечорі пам`яті А. Косматенка. Цінними для нас стали дві збірочки П. Шабатина, які він нам надіслав, у яких є спогади про товаришування з А. Косматенком. Весь зібраний матеріал ми розмістили у куточку, відведеному в кабінеті народознавства – це фотомонтаж, 5 збірок творів власні речі та спогади про поета – байкаря. Завдяки цьому у нас і уроки і виховні заходи, присвячені А.Д.Косматенку, проходять цікаво і змістовно. Жаль,що все це відбувається лише в стінах школи. 20 років тому, на святі «Времівські усмішки», що проводилось до 70-річчя з дня народження А.Косматенка Донат Патріч, директор обласного науково – методичного центру управління культури запевнив, що буде в хаті поета – байкаря музей. Лауреат премії Остапа Вишні поет В.Юхимович склав вірша з цієї нагоди, запевнивши, що «буде тут Косматенків музей». І де ж він? До цьогорічного ювілею учні середніх і старших класів підготували і провели конкурс на кращого читця байок і віршів А.Косматенка, та провели святкову лінійку.
Позаду батьківський поріг, Де шум кленових рідних віт Мене манила даль доріг – Я йшов у світ, широкий світ.
Напередодні осінніх канікул, 14 жовтня 2011 року, в Нескучненській школі відбувся музичний фестиваль "Міні-Голосок". Чому "Міні"? - Тому що в ньому взяли участь учні з 1 по 7 клас. Десять вокальних номерів було представлено на суд журі, з яких вибрали трьох переможців фестивалю. Тож, наш п’єдестал пошани: Дар’я Дідух (6 клас) - переможець фестивалю. Вікторія Колісниченко (6 клас) - переможець у номінації "Симпатії журі" Гурт "Світлячки" (2 клас) - переможець у номінації "Велике майбутнє"
В розділі "Галерея" можна подивитися фотографії цього заходу.
5 листопада 2011 року в приміщенні районного культурно-дозвіллевого комплексу проходив районний конкурс організаторів дозвілля. Цей захід можна назвати вже традиційним, він проводиться з 1994 року. Традиційною є й тема конкурсних програм - "Біля ялинки новорічної". Всього в конкурсі були представлені шість навчальних закладів району. Цього разу Нескучненську школу представляла учениця 7 класу Яна Ткаченко, і це був її дебют на такому рівні. Слід зазначити, що вона з честю впоралася зі своєю місією. В результаті почесне друге місце. Зичемо Яні нащиріші привітання і побажання нових успіхів! Фотографії з конкурсу:
Спросите у любого ученика Нескученской школы: "Что такое 25 ноября?" - И будет вам ответ: "День рождения школы". В этом году ей исполнилось 116 лет. Дата, конечно, не круглая, но отмечать надо. Традиция, понимаешь. Собрали совет, подумали и решили - празднику быть! И вот уже закипела работа: репетиции, репетиции... Неделю готовились, а в пятницу выдали. И получился концерт. Праздничный, но не пафосный. Душевный, теплый, впрочем, как всегда. Насмеялись, нааплодировались, а некоторые, особо везучие, даже выиграли призы в лотерее. В общем, прекрасный повод еще раз собраться всем вместе, показать творческие таланты. А заодно вспомнить свое богатое прошлое, и задуматься о будущем. Спасибо всем, кто принимал участие в подготовке и проведении праздника! С Днем рождения, родная школа!
Пусть дождливая осень Ветром листья уносит, Пусть в окошко стучат холода. В этот праздник веселый - День рождения школы - Мы не будем грустить никогда. С днем рожденья поздравляем, И желаем всей душой Быть Нескучке самой лучшей, Самой молодой!
4 грудня 2011 року в приміщенні Районного культурно-дозвіллевого центру відбувся Х-й районний турнір "Хрестики-нулики-2011" серед учнів 5-7 класів. В турнірі взяли участь 11 команд юних знавців шкіл району, серед яких і команда Нескучненської школи "Дінаміт". Досить непогано почавши гру, наші ерудити, нажаль, не змогли потрапити до четвірки фіналістів. А після остаточного підрахунку балів виявилося, що команда "Дінаміт" посіла останнє місце в турнірі. Що ж, прикро, звичайно. Тим більш, треба працювати, щоб у подальшому досягнути бажаних результатів.
Швидко промайнули новорічні свята, лишилися самі спогади. Фотозвіт про зустріч Нового року в Нескучненській школі можна побачити (та прокоментувати) тут.
В зв’язку з пониженням температури прийнято рішення призупинити навчальні заняття в Нескучненскій загальноосвітній школі до понеділка, 6 лютого 2012 року. Слідкуйте за інформацєю на нашому сайті!
Многострадальное мероприятие под названием "Вечер встречи выпускников" таки состоялось! Бесконечные переносы его в связи с погодными условиями конечно же не пошли на пользу дела. Выпускников было не густо. Как всегда, самыми дружными и веселыми оказались школьники 70-80-х. Их на вечере было большинство. Они говорили замечательные слова, читали стихи... Не забыли и о своих учителях. Преподнесли им букеты цветов. А вот выпускники "посвежее" такой активности не проявили: из 55 приглашенных на вечере присутствовали только двое (!) То ли сама идея встречи одноклассников изжила себя, то ли школа не являлась для них такой уж значимой. Как бы там ни было, результат налицо. Невольно задумываешься, а нужны ли вообще подобные мероприятия? Тем более, что эту миссию с успехом выполняют предприятия общественного питания.
ОГЛЯД-КОНКУРС АГІТБРИГАД "Молодь за здоровий спосіб життя"
25 березня 2012 року в приміщенні РКОК відбувся районний огляд-конкурс учнівських агітбригад "Молодь - за здоровий спосіб життя". В ньому взяли участь 7 колективів зі школ району. Вперше в цьому конкурсі виступила й агітбригада Нескучненської школи "АПРЕЛЬ". Нажаль, за рішенням журі, вона не здобула жодного призового місця, але це не завадить подякувати нашим конкурсантам за їх виступ, за їх командний духі талант! Хочеться назвати прізвища тих, хто представляв школу на цьому заході: Вікторія Нечитайло, Анна Левченко, Павло Бессараб, Михайло Школьніков, Яна Ткаченко, Юлія Срайко, Ігор Плисенко та Дар’я Дідух. Молодці!
На черговому конкурсі гумористів "Посміхнемось щиро Вишні" , що пройшов 27 березня 2012 року, Нескучненську школу знов представляв минулорічний переможець, учень 11 класу Павло Бессараб. Він розповів гумореску П. Глазового... Та, не дивлячись на торічний успіх та невелику кількість учаників в старшій віковій категоріі, Павло, за рішенням журі, здобув лише ІІІ місце. Вітаємо тебе, Павло, і хай ця прикрість не затьмарить твій наступний день народження (2 ківтня!). А організаторам заходу хочеться побажати більш скрупульозно підходити до вибору складу журі.
17 апреля 2012 года дружина юных пожарных Нескученской ОШ "НеСкучные Тушители" принимала участие в зональном областном туре Всеукраинского фестиваля дружин юных спасателей. Результатом этого выступления явилось почетное 3 место. Команда была награждена грамотой и ценными подарками от МЧСовцев. Состав команды: Павел Бессараб, Анна Левченко, Виктория Нечитайло, Михаил Школьников, Яна Ткаченко и Дарья Дидух. Звукооператор - Евгений Турченко. Спасибо ребятам!
13 мая, в воскресенье, состоялся выпускной вечер в Нескученской школе. Казалось бы, вполне обычное мероприятие. Каждый год такие бывают. Но когда представишь, что за каждой фамилией выпускника скрывается Личность, и этих Личностей в школе больше не будет, становится очень грустно на душе. Их было всего 10. Могло быть гораздо больше. Но даже эти десять оставили колоссальный след в истории нашей школы. Красивая финальная точка была поставлена 13 мая на выпускном, который они сделали с любовью и от души. "Поверь в мечту!" - так назывался этот вечер, и хочется, чтобы каждый из выпускников не только верил в свою мечту, но и обязательно осуществил ее. Потому что они этого достойны. В добрый путь, ребята! Мы не забудем вас. Честно.