Тема:Україна - співзасновниця ООН. Встановлення кордонів УРСР у міжнародних договорах.
причини змін території України в післявоєнний період; про адміністративно-територіальні зміни після Другої світової війни; причини та наслідки передачі Кримської області УРСР.
Організація Об'єднаних Націй (ООН) — глобальна міжнародна організація, заснована 24жовтня1945 на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії Об'єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, розвиток співробітництва між державами світу.
Рада економічної взаємодопомоги (РЕВ) – міжнародна економічна організація країн «народної демократії», створена в Москві в 1949 р.
План:
1. Вихід УРСР на міжнародну арену.
2. Україна – співзасновниця ООН. Участь УРСР у міжнародних організаціях.
3.Встановлення кордонів УРСР у міжнародних договорах.
2. УКРАЇНА – СПІВЗАСНОВНИЦЯ ООН.УЧАСТЬ УРСР У МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ
Передумови участі УРСР в ООН Українська радянська соціалістична республіка з 1922 до 1990 року була справжньою квазідержавою. Тобто маючи ознаки державності, вона не стала повноцінним суб’єктом міжнародного права. Така собі недодержава. Тому участь Радянської України в ООН випливала з планів союзного центру.
Висновки:
1. Зародилася сучасна українська дипломатія, яка розвивалася за радянськими лекалами та жорстко обмежувалася союзним центром. Однак новітню дипломатичну школу було започатковано. Вітчизняні дипломати «практикувалися» в окремих посольствах СРСР, секретаріатах міжнародних організацій, генеральних консульствах, відкритих у Києві тощо.
2. УРСР перестала бути об’єктом в зовнішньополітичних іграх. Вона ввійшла до повоєнної системи міжнародних відносин. Українська державність сталапевним доконаним фактом, який допоміг Україні швидко влитися в міжнародну спільноту після 1991 року.
Сообщение отредактировал melnichuk0980 - Четвер, 21.05.2020, 21:00