Основним змістом волонтерського заходу є виховання молоді в дусі широкої соціальної комунікабельності, інтелігентного і відповідального ставлення кожного до самого себе, до людей, незалежно від статі до навколишнього середовища. Сприяння підвищенню мотивації учнівської молоді до участі у волонтерській діяльності; оволодіння основними знаннями та вміннями, необхідними для здійснення волонтерської роботи; розвиток соціальної активності учнів, навичок усвідомленого та активного вибудовування власного життя; спрямування дій педагогів на розв’язання соціально-педагогічних проблем громади через налагодження партнерської взаємодії школи, родини, інших соціальних інститутів в інтересах дітей.
Сьогодні ми – українці, громадяни вільної, незалежної держави.
Разом із відновленням традицій благодійності як невід'ємна її складова у незалежній Україні активно розвивається волонтерський рух. Це благодійна діяльність, яка здійснюється заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства загалом.
Діяльність волонтерів у різних напрямках соціальної роботи потребує набуття знань та забезпечення комплексної теоретичної та практичної підготовки, різноманітні форми та методи навчання.
Завдання:
1. Визначення ролі і місця волонтерства у навчально-виховному процесі школи і позашкільного навчального закладу.
2. Актуалізація сучасних форм і методів виховної роботи в системі освіти щодо розвитку, підтримки і популяризації волонтерського руху.
3. Сприяння особистісному і громадянському становленню, формуванню соціально-значущих якостей підростаючої особистості. Залучення учнів до волонтерської діяльності та підтримка їх кращих просоціальних ініціатив.
4. Розширення знань і навичок учнівської молоді щодо волонтерської діяльності.